Samsun'un Muhtarları Piknikte Buluştu

Haber Tarihi : 29.07.2018 16:39:54 SAMSUN – Samsun’da bulunan 100’den fazla muhtar, Kavak’ta gerçekleşen piknikte bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.
A +   A -

Samsun’da görev yapan muhtarlar, Samsun İli Muhtarlar Derneği tarafından organize edilen program ile sabah saatlerinden Samsun Büyükşehir Belediyesine ait çift katlı otobüs ile Samsun’dan Kavak Güven Park Mesire Alanı’nda bulunan Kavak Belediyesi Tesisleri’ne hareket etti. Burada piknik yapan muhtarlar ve aileleri fikir alışverişinde bulunarak, kaynaşma imkanı buldu. Birçok siyasi ve belediye başkanlarıyla bir araya gelen muhtarlar, yapılan aktiviteler ile keyifli anlar geçirdiler.

Programa katılan muhtarları selamlayan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Bu programın ilçemizde olmasından dolayı çok mutluyuz. Bu alan sizlerin ve halkımızın hizmetine açılmış bir yerdir. İlerleyen dönemde ilçemize bunun gibi birçok tesis kazandıracağız. Önümüzde seçimler var. Rabbim birliğinizi ve beraberliğinizi bozmasın. İnşallah burada alacağınız kararlar vatanımız ve milletimiz için hayırlı uğurlu olur” dedi."Cumhurbaşkanımız bizleri ‘uç beyi’ gibi görüyor”

Muhtarların görev ve yetkilerinin eskiye göre arttırıldığının altını çizen Samsun İli Muhtarlar Derneği Başkanı Başkanı Samsun olması gerekiyor. Biz bu birlikteliği sağlamaya çalışıyoruz. Özellikle madde bağımlılığı ve suç oranları açısından büyük sıkıntılarımız var. Bu toplantılarda bu gibi sorunları da dile getiriyoruz. Sorunlarımızı torunlarımıza bırakmamak için sorunlara cevap bulmayı arıyoruz. Muhtarlık seçimleri de yaklaşıyor. Türkiye’de 50 bin muhtar var. 450 bin muhtar adayının olması bekleniyor. Bizim isteğimiz, muhtarlık seçimlerinde de müracaat sistemi ve para yatırma sistemi olsun. Yani Pazar sabahı oy pusulasını seçim sandığına koyan aday olmasın. Muhtar adaylarının hepsinin GBT’sine bakılması ve araştırılması lazım. Bunları maalesef bu seçime yetiştiremedik. Ayrıca bu seçimlerde muhtarlık seçim sandığı olmayacak. Bizim seçim sandığımız ayrıydı şimdi belediye başkanlığı sandığına ve aynı zarfa koyulacak. Bunları da vatandaşlara tek tek anlatmamız gerekir. Bu seçimde böyle sıkıntılar yaşayabiliriz” şeklinde konuştu.

Keyifli bir ortamda gerçekleştirilen buluşmaya ilerleyen saatlerde birçok siyasi ve protokol üyesi de katılarak fikir alışverişinde bulundu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !