Mescizade Sokak ‘Sanat Sokağı‘ Olacak

Haber Tarihi : 15.03.2011 İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Mescizade Sokak‘ı ‘sanat sokağı‘ haline getireceklerini söyledi.
A +   A -

İlkadım ilçe gezilerine devam eden Başkan Demirtaş, 100.Yıl Bulvarı esnafını ziyaret etti. Esnafın hal ve hatırını soran Başkan Demirtaş, esnafın sıkıntılarını dinledi. Özellikle kahvehaneleri dolaşan Demirtaş, vatandaşla oturup sohbet etti. Esnafın dilek ve şikayetlerinin değerlendirileceğini belirten Necattin Demirtaş, “İlkadım esnafını dolaşıp onların istek ve temennilerini öğrenmiş oluyoruz. Bunları değerlendirip çözüme kavuşturacağız. Esnaf gezilerimiz devam edecek. Samsun‘da gezmediğimiz mahalle ve cadde kalmayacak. Daha iyi bir İlkadım için vatandaşımızla istişare yapacağız” dedi.

Ayrıca Samsun‘un önemli bir tarih geçmişine sahip olan Mescizade Sokağı‘nı Sanat Sokağı haline dönüştüreceklerini vurgulayan Demirtaş, “Tarihi geçmişi bulunan Mescizade Sokağı trafiğe kapatarak, çeşitli heykeller, mozaik çalışmaları ve rölyef gibi materyallerle donatarak zenginleştireceğiz. Tarihi kimliğine ve kent estetiğine göre düzenlenecek Mescizade Sokak‘ta bu proje ile ticareti de canlandıracağız” diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !