İhsan Kalkavan Ölümünün 1. Yıl Dönümünde Kabri Başında Anıldı

Haber Tarihi : 23.07.2018 15:56:47 SAMSUN – FİFA Kokartlı Hakem Mete Kalvan’ın babası, Cumhuriyet Halk Partisi 24. Dönem Samsun Milletvekilliği yapan İhsan Kalkavan, vefatının 1. yıl dönümünde kabri başında anıldı.
A +   A -

Bir dönem Samsun Milletvekilliği görevini üstlenen İhsan Kalkavan, geçtiğimiz yıl kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti. Siyaset ve futbol camiasının sevilen isimlerinden olan eski CHP Samsun Samsun Asri Mezarlığında bulunan kabrinin başında anma töreni düzenlendi.

Anma törenine İhsan Kalkavan’ın eşi Gülşen Kalkavan, kızı Melis Kalkavan Erdoğan, annesi Hatice Kalkavan, damadı Dr. Samsun Şube Başkanı Gültekin Kullukçu, As Başkan Ali Güller, eski MHK Başkanı Bülent Yavuz ve Türkiye Gazetesi Spor Yazarı Ömer Faruk Ünal da anma töreninde hazır bulundu.

Babasının vefatına duyduğu üzüntüyü dile getiren Melis Kalkavan Erdoğan, "1 sene nasıl geçti bilmiyorum. Babam Samsun için de futbol için de bir değer haline gelmişti. Biz de bunu bir şekilde devam ettirmeye gayret gösteriyoruz" dedi.

Futbol camiası ise tören sonrası yaptıkları açıklamada, "İhsan Kalkavan’ın Samsun futboluna yapmış olduğu çok önemli hizmetler vardır. Allah kendisine gani gani rahmet eylesin. Kalkavan’ın yakınlarına Allah sağlık sıhhat nasip etsin" diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !