Gıda Denetimlerine Hız Verildi

Haber Tarihi : 27.06.2014 17:14:34 Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi kontrolörleri Ramazan ayı dolayısıyla gıda denetimlerini artırdı.
A +   A -


Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, Ramazan ayında Samsun halkının sağlıklı ve bilinçli gıda tüketimi sağlaması noktasında 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında denetimler yapıldığını söyledi.

Güven, “Bu kapsamda halkımıza daha sağlıklı gıda tüketim imkanı sunulmuş olup, Alo 174 Gıda ihbar hattına gelen şikayetler ve şubemizce rutin olarak yapılan denetimlerde gıda satış ve toplu tüketim yerlerinin yanında özellikle Ramazan ayı dolayısıyla fırınlardaki denetimler artırılmıştır. 01-26 Haziran 2014 tarihleri arasında il genelinde 17 ilçemizde toplam bin 308 adet denetim yapılmıştır. Yapılan bu denetimlerin bin 190 adeti olumlu, 119 adet denetim ise olumsuz sonuçlanmıştır. Bu denetimler kapsamında gıda işletmelerimiz kayıt altına alınarak merdiven altı üretimler büyük ölçüde engellenmiş dolayısıyla gıda satış, toplu tüketim ve üretim yerlerinde daha güvenilir ve sağlıklı hizmet sunulması sağlanmıştır” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !